• Získali sme bronzový certifikát v projekte Skutočne zdravá škola

• Po našom dvojročnom snažení, vzdelávania detí i dospelých v oblasti zdravého stravovania a najmä dôležitých  zmien v jedálničkoch našej materskej školy sme sa prepracovali k získaniu bronzového certifikátu v projekte Skutočne zdravá škola. Sme nesmierne hrdí, pretože cesta bol náročná - v prvom kroku sa realizivala analýža školskej jedálne, kde sa vydali odporúčania, čo z potravín vyradiť, nahradiť zdravšími alternatívami, ako lepšie vyskladať jedálniček. Sme štátna škola, ktorá musí dodržiavať podmienky verejného obstarávania, čo je oveľa komplikovanejšie ako pri súkromných školách, a preto v niektorých oblastiach sú zmeny ťažšie realizovateľné, ale my sa nevzdávame a ideme ďalej. Sme prvou škôlkou v Petržalke, ktorá sa môže pýšiť týmto ocenením, čomu sa nesmierne tešíme a preto túto skvelú správu chcem šíriť do sveta. Stále však je čo zlepšovať a o to sa budeme snažiť naďalej v našej materskej škole, aby z našich detí vyrástli uvedomelí ľudia, ktorí budú mať množstvo informácií o zdravej strave a zdravom stravovaní, ktoré v budúcnosti budú aplikovať vo svojom živote.

• Babka a dedko sú naše všetko...

• Prešiel zasa celý rok od nášho posledného stretnutia so starými rodičmi a ich vnúčatami pri jesenných tvorivých dielňach. Stretli sme sa v dvoch veľkých skupinách - jeden deň mladšie triedy a druhý staršie. Stretlo sa nás veru hodne. Niektorí starí rodičia si to zopakovali obidva dni a páčilo sa im u nás. Veľmi pekne ďakujeme všetkým  starým rodičom, ktorí pricestovali za svojimi vnúčatami z blízska a aj z druhého konca Slovenska, deti sa tešili. Vaše spoločné výtvory budú zdobiť našu škôlku ešte niekoľko dní. Veríme, že Vám ochutnávka zdravých chutných pomazánok z našej školskej kuchyne chutila. Ďakujeme a tešíme sa znova o rok.