• Rodičovské združenie – Borkáčik

Číslo účtu :                     SK69 5600 0000 0049 2343 9001

IČO:                                 50617648

Variabilný  symbol:        dátum uskutočnenia platby

Správa pre prijímateľa:  meno dieťaťa + trieda

Predsedníčka RZ – Borkáčik: Katarína Vonsová  (zástupca triedy lienky)
        Podpredsedníčka: Diana Padych  (zástupca triedy lienky)
        Hospodár: Gabriela Panenková  (zástupca triedy lienky)
        Členovia:  Katarína Batková  (zástupca triedy lienky)
          Eliška Kostelníková  (zástupca triedy lienky)
          Mária Dvončová (zástupca tirdy včielky)
          Kristína Turcsányi (zástupca triedy včielky)
          Katarína Valentová (zástupca triedy lienky)
          Lenka Milojeić (zástupca triedy mravčekovia)

• Rodičovské združenie–Borkáčik (ďalej  RZ–Borkáčik) je dobrovoľné občianske združenie rodičov alebo iných zákonných zástupcov detí Materskej školy Bohrova 1, 85101 Bratislava.
        • RZ–Borkáčik je právnickou osobou, ktorá vystupuje v právnych vzťahoch svojím menom a nesie zodpovednosť, ktorá z týchto vzťahov vyplýva.
        • RZ–Borkáčik  je zriadené na dobu neurčitú.
        • V mene Rodičovského združenia je oprávnený  konať predseda alebo podpredseda, každý samostatne, k podpisu pripojí pečiatku združenia.
        1. RZ-Borkáčik spolupracuje s vedením školy a jej pedagogickými pracovníkmi pri výchove a vzdelávaní žiakov školy v súlade s pedagogickou teóriou, pri zachovaní práv detí v zmysle Deklarácie práv dieťaťa medzinárodnej organizácie UNESCO s dôrazom na rešpektovanie jeho osobnosti, pri ochrane a presadzovaní výchovného záujmu rodičov detí.
        2. RZ-Borkáčik sa podieľa na organizovaní záujmovej činnosti školy, zabezpečovaní kultúrnych alebo športových podujatí pre deti, na organizovaní domácich a zahraničných stykov školy, na organizovaní mimoškolskej telesnej výchovy a športových aktivít, školských výletov, exkurzií, plaveckých výcvikov, lyžiarskych zájazdov, škôl v prírode a pod.
        3. RZ-Borkáčik aktívne podnecuje uplatňovanie nových prvkov pri skvalitňovaní výchovno-vzdelávacieho procesu, foriem a metód vyučovania, v rámci svojich možností zlepšuje technické vybavenie školy a využívanie audiovizuálnej a výpočtovej techniky.
        4. RZ–Borkáčik sa zúčastňuje na riešení výchovných problémov a na ochrane detí pred škodlivými vplyvmi, stresmi, negatívnymi metódami vo výchove, na ochrane ich zdravia, podporuje ich zdravý telesný a psychický vývin, spolurozhoduje pri zabezpečovaní racionálneho stravovania detí, ochrany životného prostredia a zlepšenia podmienok pobytu detí v materskej škole.
        5. Úlohou RZ-Borkáčik je zhromažďovať a riešiť názory a námety, pripomienky a požiadavky rodičov týkajúce sa výchovy a vzdelávania detí.

kontakt:  rzborkacik@gmail.com

Stanovy_RZ-Borkacik.docx