• 1. ročník marhuľového hodovania v MŠ Bohrova

• Záver školksého roka ako sa patrí...

Keďže sme súčasťou Petržalky, ktorá bola v minulosti známa marhuľovými sadmi a nie veľkými panelákmi. Aby sme si zaspomínali na tieto časy rozhodli sme sa usporiadať spoločné stretnutie detí, rodičov a zamestnancov materskej školy práve v tomto duchu. A tak sme si zašportovali, zaskákali na trampolínach s Happy Kids, namaľovali spoločne krásne marhuľové stromy, urobili si vlastnostnoručne sladký smotanovoý dezert s marhuľami, vyzdobili múr y okolo škôlky odtlačkami svojich rúk, pán Morochovič nám ugriloval rôzne dobroty, pani kuchárky prichystali skvelé pukance a mamičky priniesli koláčiky od výmyslu sveta, v ktorých hlavnou ingredienciou boli marhule.

Popoludnie vyšlo na jednotku a všetcfci sme si to spoločne užili. Určite si to v budúcnosti ešte zopakujeme.

• Hravo a veselo na našom dvore

• Po roku sme opäť u nás privítali milých a šikovných ľudí, ktorí nám pomohli čo to na našom školskom dvore zrekonštruovať. Nadácia Pontis každoročne realizuje projekt, kde si tisíce dobrovoľníkov z firiem po celom Slovensku obliekajú rovnaké tričká a počas dvoch júnových dní sa zapájajú do množstva dobrovoľníckych aktivít darovaním svojho času a práce. U nás táto akcia prebiehala v piatok 16.6.2023 doobeda (lebo týždeň predtým nám zámer zmarilo nepriaznivé počasie). Tento rok nám dobrovoľníci z IBM, Dentsply Sirona, LeitnerLeitner, AFS Visicom Slovakia, J&T Real Estate. Pomohli s ošmirgľovaním a premaľovaním kovových dielcov plota okolo materskej školy, novým náterom rozjasnili betónové časti plota, z betónových tvárnic vytvorili múrik okolo našich ovocných stromov, dali nový náter starším hrovým prvkom a zo starých bubnov na káble vytvorili nové hracie prvky na školskom dvore. Aj touto cestou im ešte raz veľmi pekne ďakujeme, že nám venovali svoj čas a tešíme sa opäť o rok.