• Preventívne programy realizované v našej MŠ

• Program Second Step - DRUHÝ KROK

Program Second Step - Druhý krok je preventívny program, ktorý dokázateľne pomáha:

• Rozvíjať schopnosti detí správne riešiť konfliktné situácie.

• Rozvíjať toleranciu žiakov voči odlišnosti (sociálnym, telesným, etnickým).

• Zlepšovať vzťahy a komunikáciu (učiteľ - žiak).

• Zvyšovať školskú úspešnosť (zlepenie prospechu detí)

Preventívny program  KuPREV

Program KUPREV je primárne preventívny program určený pre deti predškolského a mladšieho školského veku od 4 do 8 rokov. Jeho cieľom je uľahčiť deťom vstup do spoločenského života, rozvíjať rečové schopnosti, získať informačnú a sociálnu orientáciu, vymedziť vlastnú osobnosť či zažiť bezproblémový štart povinnej školskej dochádzky. Program rešpektuje všetky špecifiká vývinového obdobia dieťaťa, najvhodnejší je však v období pred vstupom do školy.

Rozvíjajúci program MIRABILIS

Program je vytvorený na skupinovú formu práce s deťmi. Cieľom programu je hravou formou rozvinúť zručnosti, pre ktoré sa u detí realizuje pokračovanie v PPV. Aktivity v programe sú podľa princípov vývinovej psychológie zostavené a zamerané na rozvoj grafomotoriky, priestorovej orientácie, zrakového a sluchového vnímania, pamäte, pozornosti a komunikačných zručností.

Kozmo a jeho dobrodružstvá

Program Kozmo a jeho dobrodružtsvá je nástrojom, vďaka ktorému dokážete s deťmi hovoriť o šikane a násilí zážitkovou formou. Je zameraný na rozvoj emocionálnej inteligencie, prosociálneho správania, spolupráce a empatie detí. Vďaka preventívnemu programu KOZMO a jeho dobrodružstvá budú mať deti do budúcna vybudovaný hodnotovo-vedomostný základ, ktorý im pomôže rozhodnúť sa konať pri strete s násilím. Kozmo je špeciálne vyvinutý a vytvorený pre odbornú verejnosť pracujúcu s deťmi do 8 rokov.