• Nadácia Pontis - Naše mesto: FAREBNÁ ŠKÔLKA
          Autor projektu: Mgr. Jana Oswaldová
          Termín realizácie: jún 2022
          Získaný grant vo výške 220.- €

Naša materská škola má už 33 rokov. Areál našej materskej školy je dostatočne veľký a i keď sa oňho stále staráme, potrebujeme pomôcť. Prestavbou kancelárskych priestorov nm pribudli tri nové triedy a s nimi veľká terasa. Tá bola niekoľko rokov zanedbaná, preto jej potrebujeme pomôcť a spraviť ju farebnou a veselou. Chceme natrieť zábradlie a kovové múriky okolo veľkej terasy, múriky a betónové hranty na dolných terasách pred triedami, znova natrieť značenia na asfalte na dopravnom ihrisku a nás plot tiež už potrebuje nový náter. Vďaka za pomoc, dobrovoľníci.

Mestská časť Bratislava Petržalka - poslanecká priorita: BEZPEČNÁ ŠKÔLKA
          Autor projektu: Mgr. Jana Oswaldová, Mgr. Ivan Halmo (poslanec)
          Termín realizácie: august - október 2022
          Získaná dotácia vo výške 5000,- €

V našej materskej škole Bohrova 1 sme sa poslednou dobou zamýšľali nad bezpečnostnou situáciou v okolí školy. Hlavným zmyslom boli odhaliť silné a slabé stránky zabezpečenia školskej budovy a navrhnúť postupy predchádzaniu vzniku rizikových situácií. K septembru 2022 prešla materská škola veľkou zmenou. Zo štyroch tried a 96 detí sme sa rozrástli na 7 tried a 165 detí a od septembra 2022 by mala pribudnúť ešte jedna trieda a ďalších 23 detí. S tým súvisí aj veľký nárast zamestnancov pedagogických i nepedagogických a samozrejme aj adekvátny počet zákonoch zástupcov.Taktiež nám skomplikovalo život využívanie všetkých štyroch vchodov do materskej školy. Jeden vchod je dokonca priamo na ulicu, teda nie je v oplotenom areály materskej školy. Tým sa značne komplikuje práca nepedagogických zamestnancov (strážiť vchody, aby neprišiel do materskej školy nikto cudzí a zároveň strážiť majetok detí i materskej školy, pred neželanými návštevami).

Preto by sme veľmi radi využili možnosť zabezpečiť z poslaneckej priority pána Mgr. Ivana Halma zakúpenie a inštaláciu prístupového systému na zabezpečenie elektronického otvárania vchodových dverí. Našou prioritou je bezpečnosť detí a samozrejme tiež predchádzanie možným krízovým udalostiam. Cieľom projektu je minimalizácia akejkoľvek hrozby smerom k deťom, zamestnancom i majetku.