• 2. ročník marhuľového hodovania

Už aj vrabce čvirikajú,že sa brány škôlky zatvárajú...

Po roku sme sa znova stretli na školskom dvore pri 2. ročníku marhuľového hodovania - detí, rodičia, pedagogickí a odborní zamestnaci. O zábavu všetkých sa postaral aj kúzelník Tristan so svojimi kúzlami a bublinovou šou. Pre deti a rodičov sme pripravili športové a tvorivé stanovištia, kde sa zabavili malí i veľkí. Verní našej snahe o zdravú stravu v materskej škole si deti pripravovali ovocno-zeleninové smoothie a toustíky so zdravou nutelou z avokáda. Šikovné mamičky, ale aj ockovia, nám zase vyčarili úsmev svojimi marhuľovými koláčikmi. Bolo ich dosť a nezostal ani jeden, takže určite všetkým chutili. Každý si mohol odniesť novú knižku do svojej knižnice z našej knižnej burzy. Aby nikto neodchádzal od nás hladný, pani kuchárky sa postarali o výborný guláš.

• Farebná škôlka

Opäť prešiel rok a my sme v našej škôlke privítali veľa šikovných, ochotných a milých ľudí, ktorí nám pomohli čo to na našom školskom dvore opraviť, natrieť či vymeniť. Nadácia Pontis každoročne realizuje projekt, kde si tisíce dobrovoľníkov z firiem po celom Slovensku obliekajú rovnaké tričká a počas dvoch júnových dní sa zapájajú do množstva dobrovoľníckych aktivít darovaním svojho času a práce. U nás táto akcia prebiehala v piatok 7.6.2024 doobeda. Tento rok nám dobrovoľníci z Colonnade Insurance S.A, IBM, Slovnaftu, Henkel Slovensko, Regional Card Processing Centre, Tatrabanky, Arval Competence Center Bratislava a Slovanetu. Pomohli nám s namaľovaním outdoorových aktivít na chodníky a tesau, s namorením vysokých záhonov, s namaľovaním drevených plotových dielcov na plôtik na terase, s vykopaním hliny na chodníku pri dopravnom ihrisku a jej nahradenie štrkom a samozrejme s maľovaním p

• Týždeň detskej radosti

Začiatok júna sa v našej materskej škole tradične nesie v znamení rôznych aktivít, zábavy a radosti pod názvom Týždeň detskej radosti. V pondelok sa deti vybláznili na trampolínach pod vedením lektorky z Happy Kids a zúčasrnili sa zážitkového kurzu prvej pomoci so záchranárom a Pandou Srandou z organizácie APečko. Utorok sme deťom spríjemnili divadelným predstavením Ty si iná ako ja, hoci sme ho museli kvôli počasiu presunúť do interiéru, deti si to užili. Streda sa niesla v znamení kolobežiek. Celá škôlka sa v tento deň kolobežkovala, zdolávala jazdu zručnosti, riešila rôzne úlohy s dopravnou tematikou a na mobilnom dopravnom ihrisku pod vedením dopravného inštruktora si osvojovali dopravné a bezpečnostné pravidlá na ceste. Vo štvrtok sa na našom dvore pohybovali malí indiáni. Stanoviská označené vlastnoručne pomaľovanými indiánskymi stanmi a indiánske čelenky pre každého správneho indi

• Prijímanie žiadostí na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2024/2025

Prijímanie žiadostí na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2024/2025 sa uskutoční od 2. do 7. mája 2024 osobne do rúk pani riaditeľky alebo poštou:

• vo štvrtok 2.5.2024 v čase od 8.00 hod. do 17.00 hod.
              • v piatok až utorok 3.5.-7.5.2024, v čase od 11.00 hod. do 13.00 hod.

Viac informácií nájdete na našej webovej stránke v časti Pre rodičov - Prijímanie do materskej školy

• Vitajte

• Materská škola Bohrova 1

• Vychovávať dieťa znamená učiť ho,
        ako sa zaobíde bez nás.

E. Legouvé

Sme materská škola, ktorá sa nachádza v uzavretom priestore sídliska Dvory 6 v bratislavskej Petržalke, mimo cestnej komunikácie s rozsiahlou školskou záhradou, plnou zelene a hrových prvkov.  Kapacita materskej školy je 186 detí, ktoré sú rozdelené do ôsmych s celodennou prevádzkou. Profilujeme sa ako mestská materské škola so zameraním na regionálnu výchovu, predovšetkým na mesto Bratislava, na dopravnú výchovu a digitálnu gramotnosť. Prostredníctvom regionálnej výchovy vytvárame u detí vzťah k nášmu mestu, jeho histórii, tradíciám a zvykom, ktoré sú preň typické a zameriavame sa aj na súčasný život mesta.  V rámci digitálnej gramotnosti chceme byť materskou školou, ktorá využíva najmodernejšie technológie vo vzdelávaní, v ktorej deti získajú základy digitálnej gramotnosti a vedia tieto zručnosti uplatniť pri vyhľadávaní a spracovávaní informácií a aktívnej sa zúčastňovať na vlastnom vzdelávaní. Digitálne technológie sú v našej materskej škole ponímané ako jeden z prostriedkov výchovno-vzdelávacej činnosti, ich využívanie má jasne stanovené pravidlá. Vybudovaním dopravného ihriska na školskom dvore sa nám podarilo pomocou praktického vyučovania a zážitkového učenia vytvárať u detí požadované kompetencie z oblasti dopravnej výchovy a tým prispieť k zníženiu nehodovosti medzi deťmi na ceste.  Od školského roku 2020/2021 sme  zapojení v národnom projekte Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II. a III. Projekt podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory odborných zamestnancov. Členmi nášho inkluzívneho tímu je školská špeciálna pedagogička, školská psychologička a dve pedagogické asistentky. Odborné zamestnankyne mali  počiatočnú úlohu pozorovať a diagnostikovať deti, ich správanie a reakcie v kolektívoch a v rôznych situáciách. Nastavujú najvhodnejšie postupy pri práci s deťmi, ktoré potreujú individuálnu intervenciu z rôznych dôvodov (podozrenie na dieťa s PAS, nezvládnutie adaptačného procesu, poruchy pozornosti, poruchy správania, deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, deti s odkladom povinnej dochádzky...). Pedagogické asistentky výrazne pomáhjaú v adaptačnom procese pri najmenších deťoch a neskôr sa venujú konkrétnym deťom, ktoré potrebujú pomoc na zvládnutie pobytu v materskej škole.